Spotkania z cyklu CSR KRK wracają po zimowej przerwie.  Stowarzyszenie Wzmacniacz.org zaprasza już 20 kwietnia do Krakowa na CSR KRK #9 – „Dobra komunikacja”. Będziemy rozmawiać o tym, jak budować kampanie społeczne, promować działania CSR i akcje charytatywne. 

W dobie Internetu i mediów społecznościowych nic nie wydaje się tak proste, jak komunikacja. Możemy mówić i pisać, o czym chcemy i jak chcemy. Tym bardziej droga informowania o projektach społecznie odpowiedzialnych powinna być nieskomplikowana. Tymczasem rzeczywistość przynosi często rozczarowanie, a naprawdę dobrym i wartościowym akcjom czy działaniom nie udaje się przebić do świadomości odbiorców.

Dlaczego? Gdzie popełniamy błędy? Jak możemy się lepiej przygotować do informowania o naszych kampaniach i projektach? Jak budować komunikaty, aby docierać do szerokiego grona osób, które chcą pomagać i mieć realny wpływ na zmianę otaczającej ich rzeczywistości? Wspólnie spróbujemy zastanowić się nad tymi kwestiami na spotkaniu poświęconym dobrej komunikacji.

Dlatego też nasz pierwszy gość – Paweł Loedl z VML Poland – odpowie nam na pytanie, czy Internet jest dobrym miejscem do promowania społecznych tematów. Przykładem będą tak znane kampanie jak „PZU. Stop wariatom drogowym” czy HejtStop.  Aleksandra Nowak,koordynator projektów w better. zachęci uczestników spotkania do zastanowienia się nad tym, czy potrafią się wsłuchać w potrzeby odbiorców, do których kierują komunikaty i przedstawi zasady design thinking. Natomiast Agnieszka Sadowska z Fundacji Sarigato w prezentacji pod tytułem „6 milionów użytkowników, czyli jak wykorzystać internety do pomagania” opowie o komunikacji podczas kampanii społecznej Karma Wraca.

 

CSR KRK #9 – „Dobra komunikacja”

20 kwietnia (środa), godz. 18.00

Kraków,Pauza In Garden (ul. Rajska 12)

 

Goście specjalni:

Paweł Loedl – VML Poland

Aleksandra Nowak – better. (dawniej Goodbrand)

Agnieszka Sadowska – Fundacja Sarigato

 

Wstęp wolny! Rejestracja

Więcej informacji

Zapraszamy!

 

Organizator: Stowarzyszenie Wzmacniacz.org

Patroni medialni: be-navigator.pl, odpowiedzialnybiznes.pl i OFF Radio Kraków