To już trzecie spotkanie z cyklu CSR KRK. 17 marca na uczestników spotkania czekać będzie nietypowe zadanie – gra w CSR – w której to oni będą ekspertami wypowiadającymi się o CSR i inwestowaniu w działania społecznie odpowiedzialne oraz charytatywne. Inspiracją do rozmowy będzie prelekcja Prof. Janiny Filek. Wspólnie odpowiemy na jedno z trudniejszych pytań – co łączy CSR z filantropią?


Chłopska Odpowiedzialność Biznesu?

Nie bez powodu trzecie spotkanie CSR KRK nosi tytuł „Gra o CSR”. Wspólnie z Małopolskim Instytutem Kultury (MIK) uczestnicy spotkania pracować będą nad stworzeniem dodatku CSR do wyjątkowej gry symulacyjnej o nazwie „Chłopska Szkoła Biznesu”(CSB).

Inspiracją do powstania CSB była niezwykła historia chłopów z Andrychowa w woj. małopolskim, którzy w XVIII wieku, jeszcze przed rewolucją przemysłową, zakładali spółki handlowe i sprzedawali produkowane przez siebie lniane płótna w całej Europie, docierając nawet do Stambułu, Moskwy i Barcelony.

Gra CSB jest inspirującym narzędziem edukacyjnym, szkoleniowym oraz integracyjnym. Rozgrywka stanowi prostą symulację wolnego rynku, na którym gracze wcielają się w role XVIII-wiecznych, przedsiębiorczych rzemieślników z Andrychowa – tkaczy, kowali i piekarzy, którzy produkują swoje towary, handlują między sobą na jarmarku i wyjeżdżają na wyprawy handlowe.

Czy jest tu miejsce na działania CSR? Nad tym zastanawiać będą się uczestnicy spotkania CSR KRK, którzy zmierzą się z rozgrywką Chłopskiej Szkoły Biznesu i wspólnie z Małopolskim Instytutem Kultury pochylą się nad dodatkiem CSR do gry.

Inspiracją do dyskusji i samej rozgrywki będzie prelekcja specjalnego gościa – prof. UEK, dr hab. Janiny Filek, wykładowcy i autorki podręcznika: ”Wprowadzenie do etyki biznesu”, monografii: „O wolności i odpowiedzialności podmiotu gospodarującego czy „Społecznej odpowiedzialności biznesu jako nowej wersji umowy społecznej”. Prof. Janina Filek podzieli się swoimi uwagami na temat różnic (lub punktów wspólnych) CSR i filantropii.

CSR KRK #3 – „Gra o CSR”
Gość specjalny: Prof. UEK, dr hab. Janina Filek
Czy filantropia jest narzędziem strategii społecznej odpowiedzialności  biznesu?

17 marca (wtorek), godz. 18.00
Kraków, Pauza inGarden (ul. Rajska 12)
Wstęp wolny! Rejestracja na http://csrkrk3.evenea.pl/

Więcej informacji na: www.facebook.com/CSRKRK