Co kryją metki naszych ubrań? Czy istnieje odpowiedzialna moda? Jaką rolę mogą odegrać świadomi konsumenci? Na te i inne pytania odpowiemy podczas 5. spotkania z cyklu CSR KRK – „Moda na CSR, CSR w modzie”.

26 maja w Pauza In Garden głos zabierze m.in. Anna Paluszek z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, a NotJustShop zaprosi uczestników do niezwykłej akcji Wspólny Mianownik.

Katastrofa w Bangladeszu z 2013 roku zwróciła oczy całego świata na branżę odzieżową i sprowokowała szereg pytań o odpowiedzialny łańcuch dostaw. Czy zwróciła uwagę także polskich konsumentów? Jak kupujemy nasze ubrania na co dzień i czy wiemy, co kryje się pod ich metką? A może polski konsument nie posiada odpowiednich narzędzi i wiedzy, by zweryfikować działania firm odzieżowych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest zebranie głosów przedstawicieli różnych środowisk – CSR, NGO i świata mody.

Dlatego goście 5. spotkania z cyklu CSR KRK przedstawią uczestnikom różne punkty widzenia na odpowiedzialną konsumpcję i zaproszą do wspólnej dyskusji na ten temat.
W drugiej części spotkania moda pokaże swoje inne oblicze – dzięki warsztatom Wspólny Mianownik, które przeprowadzi NotJustShop. Każdy z uczestników otrzyma „igłę i nici” do stworzenia unikalnej koszulki… Wspólnie dowiemy się, na czym polega i jak działa (poMOC)3.
Goście specjalni:

dr Anna Paluszek, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i Clean Clothes Polska

Wero Wysoczyńska, stylistka, reżyserka i choreograf pokazów mody

oraz Slow Fashion Cafe

Część II
Warsztaty „Wspólny Mianownik” – NotJustShop

26 maja (wtorek), godz. 18.00
Kraków, Pauza inGarden (ul. Rajska 12)
Wstęp wolny! Rejestracja na http://csrkrk5.evenea.pl/

Więcej informacji na: www.facebook.com/CSRKRK