Czy strona organizacji jest niezbędna? A może należałoby zadać pytanie: Dlaczego strona dla organizacji jest niezbędna?
1. Na dobry start
O każdej inicjatywie społecznej powinno być głośno. Najczęściej mówimy o niej zanim jeszcze formalnie rozpoczniemy nasze działania. Strona internetowa powinna być dla nas pierwszą tubą, pierwszym słupem ogłoszeniowym w promocji działań organizacji.
Właściwie zaprojektowana i wykonana strona internetowa stanowi wizytówkę, która z pewnością wzmocni wizerunek każdego przedsięwzięcia. Prócz funkcji informacyjnej pokazuje, że profesjonalnie podchodzimy do naszych działań
2. Koszt dotarcia.
Strona www jest najtańszym sposobem propagowania naszej inicjatywy. Na początku nie potrzebujemy bardzo rozbudowanej strony, a raczej wizytówkę z opcją bloga, gdzie będziemy mogli relacjonować nasze działania, a środki, które zainwestujemy bardzo szybko się zwrócą – bezprośrednio lub pośrednio.
Pamiętaj, że należy rozpocząć od stworzenia strony, ale nie powinieneś tylko na niej poprzestawać.
3. Komunikacja jest ważna
Z naszej strony internetowej mogą korzystać zarówno potrzebujący jak i darczyńcy Dlatego już na początku będzie nam niezbędny adres e-mail i to najlepiej w domenie, która będzie firmować naszą organizacje czy akcję.
Na stronie powinny się znaleźć pełne dane kontaktowe (nawa organizacji, adres, danie kontaktowe, NIP, KRS). Niezbędny na stronie będzie również formularz kontaktowy. Pomocnym jest newsletter, który na bieżąco informuje zainteresowanych o etapach realizacji naszego celu. Dodatkowymi narzędziami komunikacyjnym, które powinny się znaleźć na stronie to media społecznościowe: Facebook, Twitter, G+ czy Instagram – dopasowane do profilu naszej działalności.
4. Wzmocnienie działań organizacji
Strona internetowa to nie tylko informacja, wizerunek i komunikacja. Strona może być również narzędziem do samego planowania, może zwiększać efektywności pracy i rozwoju. Wspomniany Facebook, fora, kalendarze, manager kontaktów czy inne narzędzia wstawione na stronę (lub w jej zaplecze) mogą skutecznie pomagać w organizowaniu działań. Informacja, zadania i plany docierają bezpośrednio do osób zaangażowanych w organizację.
5. Lek na „braki kadrowe”?
Brak pracowników czy wolontariuszy to niestety częsty problem organizacji. Strona nie zastąpi pełnowartościowego pracownika choć bardzo ułatwi i zwiększy wydajność osób, które już pracują przy danym projekcie. Dodatkowo strona może posłużyć jako narzędzie do pozyskiwania wolontariuszy czy pracowników. Tym samym rekrutacja tych osób jest o łatwiejsza. Zainteresowani mając w stronie źródło informacji lepiej przygotują się do przyszłej pracy – a my mamy mniej pracy z rekrutacją.
Skończyły się czasy gdzie informacja płynęła sobie powoli i pomalutku docierała do zainteresowanych. I odnosiła swój właściwy skutek.
Świat się zmienia, tempo naszego życia również.Strona to nowoczesne medium, bez którego nie sposób działać skutecznie i nowocześnie.
Najnowsze komentarze